Boruc Legia
Kategorie:

Artur Boruc powraca do Legii Warszawa!

„Król Artur” wrócił do swojego starego klubu – Legii Warszawa. Polski bramkarz do Stołecznego klubu wrócił po 14 latach.

40 letni bramkarz po 14 latach powraca na Łazienkowską. Gdy Artur Boruc opuszczał Legię Warszawa na swoim koncie miał 77 występów, przy czym w 34 z nich zachował czyste konto. Borucowi udało się nawet zdobyć bramkę w barwach Legii

Artura Boruca możemy kojarzyć głównie z gry w Celticu Glasgow. W Szkockim klubie Boruc jest prawdziwą ikoną. Polak w brawach „The Bhoys” rozegrał aż 192 spotkania, zachowując czyste konto w 76 spotkaniach. Oprócz Celticu Glasgow Artur Boruc reprezentował takie zagraniczne kluby jak: Fiorentina, Southampton i Bornemouth.

„Król Artur” to również zasłużony reprezentant Polski. Czterdziestolatek w barwach narodowych wystąpił 65 razy.

Artur Boruc z Legią Warszawa związał się roczną umową.

Podpisanie kontraktu z Arturem Borucem to wzmocnienie klubu na każdej możliwej płaszczyźnie. Liczymy, że jego umiejętności, doświadczenie w kadrze, na turniejach i praca w klubach z najsilniejszych europejskich lig będą bardzo pomocne, zwłaszcza w kontekście naszego kolejnego celu, jakim są europejskie puchary. Chcę, żeby mogli z tego czerpać nasi młodzieżowcy, co zaprocentuje w kolejnych latach. Dodam jeszcze, że nasz nowy golkiper to prawdziwy legionista, który podczas całej swojej kariery utożsamiał się z naszym klubem. Doskonale rozumie nasze cele i priorytety w nadchodzącym sezonie. Jestem przekonany ze nam w tym bardzo pomoże.

dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski dla Legia.com