Kategorie:

Karuzela transferowa

Avatar
Opublikowane przez Redakcja EP

Końcówka roku może okazać się kluczowa dla kilku klubów z Ekstraklasy. Według medialnych doniesień pracę mają stracić Radosław Sobolewski oraz Krzysztof Brede. Na ile to sprawdzone informacje oraz kto może zastąpić tych dwóch szkoleniowców? Sprawdżmy

Podbeskidzie gorsze niż Zagłębie Sosnowiec

W ostatnich trzech spotkaniach „Górale” nie strzelili żadnego gola, a stracili ich aż 11. Z czego dziewięć w meczach z Lechem i Piastem. Aż czterokrotnie w tym sezonie Podbeskidzie schodziło z boiska z czterema golami wpakowanymi przez rywali. Łącznie w 13 kolejkach zespół trenera Bredy stracił aż 34 gole. Póki co, jest to najgorszy bilans średnich bramek na mecz w XXI wieku (2.61/mecz). Dlatego też nie dziwią nas słuchy, że mówi się o zwolnieniu Krzysztofa Bredy. Dziś ma zostać podjęta decyzja w tej sprawie. Sam trener nie zamierza odchodzić i nadal chce prowadzić Podbeskidzie.

Powrót Mamrota do Ekstraklasy?

Piotr Koźmiński (redaktor WP Sportowych Faktów) poinformował, że były trener Jagiellonii Białystok jest najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Radosława Sobolewskiego na stanowisku szkoleniowca Wisły Płock. Wprawdzie wyniki są bardzo słabe, Wisła nie wygrała żadnego z sześciu ostatnich meczów, ale głowa Sobolewskiego jeszcze nie spadła. Dziś wieczorem kolejna szansa na punkty (mecz z Lechią Gdańsk rozpocznie się o godzinie 18:00).

Pamiętajmy jednak, że Mamrot to wciąż trener Arki Gdynia i klub musiałby wyrazić zgodę na opuszczenie Trójmiasta, a zespół w I lidze radzi sobie dobrze, znajdując się w strefie barażowej i tracąc tylko trzy punkty do drugiego ŁKS-u.

Więcej ciekawostek i wiadomości o polskiej lidze znajdziecie już teraz na stronie Ekstraklasowe Przemyślenia:

https://www.facebook.com/EPrzemyslenia