Kategorie:

Mistrzostwo Polski na 100-lecie klubu?

Raków Częstochowa mistrzem Polski. Odważnie postawiona teza, co? Też tak uważamy, jednakże są powody, aby tak myśleć. Dlaczego?

Nie będziemy kłamać – Raków gra na prawdę dobrą piłkę. Na palcach jednej ręki można policzyć ile zespołów w Polsce, w naszej Ekstraklasie gra na jakimkolwiek poziomie, aby nasze oczy się nie męczyły. Do tego grona zaliczamy drużynę Marka Papszuna, która w obecnym sezonie radzi sobie bardzo dobrze, czego skutkiem jest pozycja wicelidera Ekstraklasy i punkt straty do Legii.

Raków ma argumenty aby zostać mistrzem Polski, zaś do tego musi dojść szczęście, które w tym sezonie będzie mega potrzebne, aby liczyć na cokolwiek. Gra Rakowa wygląda nieźle. Wyniki Czerwono-Niebieskich pokazują nie tylko to, że Raków jest w formie, ale ukazują coś jeszcze – walka o tytuł będzie jeszcze bardziej zacięta niż myślimy.

Wielkich nazwisk w zespole z Częstochowy nie ma, zaś jest jakość, która rewelacyjnie przekłada się na grę i wyniki. Gutkovskis, Ivi Lopez, Schwarz są w tym sezonie gwarantem bramek dla Rakowa. Marcin Cebula, który od momentu odejścia z Korony Kielce rozgrywa jeden z lepszych sezonów w swojej karierze. Nie wspominamy o linii obrony, która po ponownym przyjściu Jarosława Jacha do Rakowa wygląda jeszcze bardziej okazale, jeśli dołożymy do tego takich zawodników jak Petrasek czy Tijanic.

Piłkarsko i kadrowo Raków wygląda korzystnie. Jedyne co będzie potrzebne zespołowi Marka Papszuna w tym sezonie to wspomniane szczęście, które jak dobrze wiemy jest konieczne, aby sięgać po puchary. Odpal telewizor, przełącz na mecz Rakowa, a zobaczysz o czym mówimy. Ten krótki wpis nie ma na celu, aby przekonać Was do do naszego zdania, lecz do wyrobienia swojego, gdyż uważamy, że ten sezon może okazać się niezłą niespodzianką nie tylko dla kibiców Legii, ale również dla całej piłkarskiej Polski.

Prorocze tezy są stawiane coraz częściej, lecz nie względu na samą zabawę, ale dlatego, aby zobaczyć czy faktycznie przypuszczenia się sprawdzą względem danego klubu, w którym tym przypadku jest zespół Rakowa.

Mateusz Kopydłowski