Alexander Gorgon Pogon
Kategorie:

Oficjalnie: Alexander Gorgon w Pogoni Szczecin

Alexander Gorgon wzmocni szeregi Pogoni Szczecin. 31 letni skrzydłowy polskiego pochodzenia związał się z „Portowcami” trzyletnią umową.

Przed transferem do Ekstraklasy Gorgon występował w lidze chorwackiej. W barwach HNK Rijeka wystąpił 126 razy, strzelając przy tym 42 bramki i asystując 14 razy. Oprócz tego grał w Austrii Wiedeń. W barwach tego klubu rozegrał 161 spotkań, strzelając przy tym 52 bramki i asystując 28 razy.

Do największych sukcesów Gorgona należą: Mistrzostwo Austrii (1), Puchar Chorwacji (2) i Mistrzostwo Chorwacji (1).

Alexander Gorgon jest synem Wojciecha Gorgonia, który grał w barwach Wisły Kraków i Zagłębia Sosnowiec. Wojciech Gorgoń zdobył brązowy medal na MŚ U20 W 1983 roku.

Jestem ofensywnym zawodnikiem i mogę grać na każdej pozycji w ataku. Najlepiej czuję się na dziesiątce. Jeśli chodzi o moje atuty, to zawszę wolę, żeby ktoś inny o nich mówił. Myślę, że mam dobry timing w grze głową, całkiem dobrze uderzam na bramkę. Teraz będę musiał to pokazać na boisku. Dla ofensywnych piłkarzy liczą się przede wszystkim statystyki – gole i asysty. Będę jednak chciał wnieść także dobrego ducha, będę chciał pomagać młodym zawodnikom. Aby był sukces wszystko musi się ze sobą zgrać. Nie mogę doczekać się początku treningów i aklimatyzacji w nowym zespole.

Alexander Gorgon dla pogonsczecin.pl