Steinbors Jagiellonia
Kategorie:

Oficjalnie: Pavels Steinbors nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok

Pavels Steinbors został nowym bramkarzem Jagiellonii Białystok. Łotewski piłkarz związał się z „Dumą Podlasia” dwuletnim kontraktem.

Przed przejściem do Jagiellonii Białystok Steinbors reprezentował barwy spadkowicza – Arki Gdynia. W barwach drużyny z Trójmiasta rozegrał 129 meczy, wpuszczając łącznie 182 gole, a w 32 spotkaniach utrzymując czyste konto.

Oprócz tego Steinbors grał w takich klubach jak: NEA Salamina Famagusta (Cypr), Lamontville Golden Arrows (RPA), FK Daugava Riga (Łotwa), Górnik Zabrze i Lejpajs Metalurgis (Łotwa). Steinbors ma na swoim koncie dwanaście występów w pierwszej reprezentacji Łotwy.

Gram w Ekstraklasie już długo, łącznie już sześć lat. Znam zatem tę ligę bardzo dobrze. Pamiętam mecz, w którym wygraliśmy z Jagiellonią 4:1 na stadionie w Gdyni. Było to dla nas ważne zwycięstwo, duży sukces. Sięgając w przeszłość przypominam sobie, że głównie jednak z Jagą przegrywaliśmy, czasami remisowaliśmy. Pamiętam też spotkanie, w którym przegraliśmy w dramatycznych okolicznościach 2:3. Prowadziliśmy przez 94 minuty i w kilka sekund straciliśmy dwie bramki. Ten rezultat pokazał, że wszystko w piłce jest możliwe. Jagiellonia ma charakter. Walczyła wtedy do końca i wygrała tamto starcie

Pavels Steinbors dla Jagiellonia.pl

Foto: Jagiellonia.pl