Kategorie:

Sane w Bayernie! W końcu oficjalnie!

Długo trwały spekulacje i domysły – od kilku dni media przekrzykiwały się, czyja informacja jest bardziej wiarygodna. Wierzyć można na pewno oficjalnym profilom klubów, a one podały dzisiaj informacje o dopięciu transferu Leroya Sane do Bayernu Monachium.


Wielki transfer stał się faktem. Mistrz Niemiec wzmacnia swoje skrzydła, sięgając po 24-letniego Niemca, dotychczas reprezentującego barwy Manchesteru City.

„Bayern jest wielkim klubem z wielkimi celami, a te cele bardzo mi odpowiadają. Nie mogę się doczekać nowych wyzwań i treningów z drużyną. Znam Hansiego Flicka z drużyny U21, mieliśmy świetne relacje. Chcę wygrać z Bayernem tyle trofeów ile to możliwe, a najwyższym priorytetem jest triumf w Lidze Mistrzów” – tak wypowiadał się Leroy Sane o swoim transferze.

W barwach The Citizens występował od 2016 roku. W tym czasie dwa razy zdobył mistrzostwo Anglii (2018 i 2019), puchar FA Cup, 3 puchary ligowe i dwa razy Tarczę Wspólnoty. Pod wodzą Pepa Guardioli rozegrał 135 spotkań, w których strzelił 39 goli i zaliczył 45 asyst.

Z nowym klubem związał się 5-letnim kontraktem.

Foto: https://fcbayern.com