Jarosław Jach w Crystal Palace!

Jarosław Jach został dziś oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Crystal Palace! Zagłębie Lubin, na którego konto wpłynęła już pokaźna sumka ze sprzedaży Jakuba Świerczoka teraz wzbogaciło się o kolejne trzy miliony euro*. Obrońca reprezentacji Polski związał się z nowym pracodawcą 3,5-letnim kontraktem. 

Wcześniejsze pogłoski mówiły m. in. o Ingolstadt, czy Genoi. Ostatecznie były gracz Zagłębia wylądował jednak w Anglii. Jach ma być rozwiązaniem sporych kłopotów kadrowych klubu z Londynu, który może narzekać szczególnie na środkowych obrońców. Kontuzjowani są Scott Dann i Mamadou Sakho, James Tomkins również nadzwyczaj często ulega różnym urazom, a Jairo Riedewald ostatnimi czasy częściej występuje na pozycji środkowego pomocnika. W ostatnim, przegranym 4:1 spotkaniu z Arsenalem partnerem Tomkinsa był Martin Kelly. 27-letni Anglik nie prezentuje jednak najwyższego poziomu, a na ławce rezerwowych zasiadał jedynie mający już na karku 36 lat Damien Delaney.

Moim pierwszym celem będzie ligowy debiut, a następnie miejsce w podstawowym składzie. Wiem, że to nie będzie łatwe, bo poprzeczka zawieszona jest wysoko, ale ciężką pracą mogę wiele osiągnąć. – Mówił Jarosław Jach w krótkim wywiadzie dla strony internetowej klubu. Wydają się to bardzo sztampowe słowa, jednak szansa wydaje się ogromna. Perspektywy na grę ma nieporównywalnie większe, niż choćby grający w Southampton Jan Bednarek (od czasu transferu rozegrał dwa oficjalne spotkania w pierwszej drużynie).

Jarek w tym sezonie rozegrał już dwadzieścia meczy na polskich boiskach (17 w Ekstraklasie i 3 w Pucharze Polski, łącznie 1.732 minut), notując w tym czasie jedno trafienie, choć jak wiadomo – to nie jest podstawowy cel obrońcy. A ze swoich zadań wywiązywał się bardzo dobrze, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji kraju i debiutem z orzełkiem na piersi w listopadzie zeszłego roku, w spotkaniu przeciwko Urugwajowi. We wspomnianym wcześniej wywiadzie utrzymywał, że jedną z jego najważniejszych ambicji jest wypracowanie sobie miejsca w kadrze na Mistrzostwa Świata w Rosji. Oczywiście życzymy Jarkowi wszystkiego dobrego i wiele sukcesów na Selhurst Park, jak i z reprezentacją.

 

 

*Kwota transferu wg. portalu transfermarkt.pl