Wilusz Raków
Kategorie:

Maciej Wilusz piłkarzem Rakowa Częstochowa

Maciej Wilusz został nowym piłkarzem Rakowa Częstochowa. Czterokrotny reprezentant Polski związał się trzyletnią umową z drużyną Marka Papszuna.

Maciej Wilusz ostatnimi laty grał w Rosji. U naszego sąsiada reprezentował barwy Rostova i Uralu. W brawch Rostova rozegrał trzy sezony, zaliczając 46 występów i strzelając jedną bramkę. W barwach Uralu Maciej Wilusz zaliczył 9 występów.

Przed wyjazdem do Rosji Wilusz grał w Lechu Poznań (41 występów), Koronie Kielce (13 występów) i w MKS Kluczbork (23 występy)

Maciej Wilusz to również reprezentant Polski. z orzełkiem na piersi rozegrał cztery spotkania w meczach towarzyskich z Norwegią, Mołdawią, Niemcami i Litwą.

Transfer Macieja Wilusza to zespołowa praca tak naprawdę całego Klubu. Bez zaangażowania Michała Świerczewskiego i trenera Marka Papszuna wydaje się, że ściągnięcie Maćka byłoby niemożliwe. Liczymy na to, że Maciej będzie nie tylko ostoją naszego zespołu, ale też mentorem, który swoją postawą na boisku, ale także poza nim będzie pomagał pozostałym zawodnikom osiągnąć wyższy poziom

Paweł Tomczyk, szef działu skautingu Rakowa dla Rakow.com